Commissioner Adam Nathanson Re-Appointed to the Board

Article

Effective July 1, 2020, Commissioner Adam Nathanson was re-appointed by Mayor Eric Garcetti and confirmed by the City Council to serve a new five-year term ending June 30, 2025. Commissioner Nathanson was first appointed to the Board of Fire and Police Pensions in May 2015 to serve the unexpired term of a former Commissioner and served as the Board President for a one-year term ending July 2020.

Congratulations on your re-appointment, Commissioner Nathanson and thank you for your continued service!

For a current list of Commissioners, please view the Board Directory.